حجت‌الاسلام بدری گفت: دسته عزاداری طلاب علوم دینی تهران در کنار ائمه جماعات برخی از مساجد جنوب پایتخت کشورمان در اجتماع بزرگ فاطمی در این منطقه، حاضر می شوند و به شرکت‌کنندگان در این مراسم، خدمت می‌کنند.

حجت‌الاسلام «سیدمجتبی بدری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران، بزرگترین اجتماع اهالی مسجد در ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: این اجتماع باشکوه از بدو تشکیل تاکنون متکی به مساجد بوده و دلیل حضور پرشورتر مردم به مرور زمان در این برنامه فاطمی، به دلیل پیوند آن با مسجدی ها است.

وی در ادامه با اشاره به خادمی روحانیون و طلاب در اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران، خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ روحانی و طلبه در این اجتماع، کیسه کفش به مردم تحویل می دهند، مردم را به سمت محل برگزاری این اجتماع هدایت می کنند و در بخش پایانی این مراسم نیز تابوت نمادین را بر دستان خود تشییع می کنن. روحانیون و طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج) خدمت به سوگواران فاطمی را افتخار خود به حساب می‌آورند و امیداورند همین عرض ارادت و نوکری، دستگیر آنان در روز قیامت شود.

حضور طلاب تهرانی در «اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران»

امام جماعت مسجد جامع اصفهانک تهران خاطرنشان کرد: دسته طلاب تهران در کنار ائمه جماعات برخی از مساجد جنوب پایتخت کشورمان در اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران شرکت می‌کنند و در کنار سایر گروه‌های مردم، عزادار مصائب آل الله در شهادت مطلومانه حضرت صدیقه طاهره(س) خواهند بود.

مدیر حوزه علمیه امام القائم(عج) افزود: این طلاب در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از محل حوزه علمیه امام القائم(عج) خیابان مشهدی رحیم (زیبا) به سمت محل برگزاری اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران در خیابان شوش شرقی حرکت می کنند.

بدری در ادامه با بیان اینکه رویکرد آیت الله مرتضی قائنی، امام جماعت مسجد و تولیت حوزه علمیه مهدیه تهران و مبتکر اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران، استقلال از دستگاه های دولتی در برگزاری این اجتماع است، گفت: آیت الله قائنی در برگزاری این اجتماع ارزشمند، از همکاری پایگاه های بسیج مساجد، هیات های مذهبی و خیرین متدین تهران استفاده می کنند اما اجازه دخالت هیچ شخص یا دستگاه دولتی را در اجرای این اجتماع نمی دهد. به عبارت دیگر، اجتماع بزرگ فاطمی جنوب تهران از ظرفیت همه معنوی همه نهادهای دینی و مردمی و دستگاه‌ها استفاده می‌کند اما مطلقا هیچگونه وابستگی به شخص یا گروه یا سازمانی ندارد.